Fazla Kilolardan Kurtulma

0
Fazla Kilolardan Kurtulma

 

 

Fazla kilolardan Nasıl Kurtulunur?

Fazla kilolar günümüzde kişilerin yarısından fazlasında bulunmaktadır. Bunların en büyük nedeni ise kişilerin gün içerisinde yeteri kadar hareket etmemesinden kaynaklanmaktadır. Bu yüzden yağlanmalar olmakla birlikte kişi kilo almaya başlamaktadır. Kilolardan kurtulmak için kişi öncelikle diyet programı hazırlaması gerekmektedir. Bu programı kişi isterse tek başına isterse uzman eşliğinde hazırlanabilir. Hazırlandıktan sonra geriye bütün olay kişide bitmektedir. Kişi kafasına kesinlikle forma gireceğini katması gerekmektedir. Spora zayıflamaya başlamadan önceki atılacak en büyük adımlardan biri olmaktadır.

Fazla kilolardan kurtulmak için yapılacak hareketler nelerdir?

 

Fazla kilolardan kurtulmak için yapılacak hareketler öncelikle kişi spor kıyafetleri ayakkabı alması gerekmektedir. Kişi rahat hissedebilecek kıyafetler tercih edip, ayağına dar olmayan ayakkabılar tercih etmelidir. Günlük 2 saat yürüyüş yapmaya özen göstermesi gerekmektedir. Bu yürüyüşler 1 saat aç karnına sabah yapılmalıdır. Aç karnına yapılan yürüyüş kişide yağ yakımında etkili olmaktadır. Diğer 1 saati ise akşam yemekten sonra yapması gerekmektedir. Yemek yerken en önemli unsur fazla kalori aldırmayan yemekleri tercih etmelidir. Tabak ölçüsü büyük tabak yerine küçük tabak tercih edilmelidir. Küçük tabak sayesinde kişi az kalori almakla birlikte, fazla kalori almaktan kurtulmuş olur.

 

Karın bölgesindeki fazla yağlardan nasıl kurtulurum?

 

Karın bölgesindeki fazla yağlardan karın hareketi yapılarak mümkündür. Bu hareket fazla kilolardan kurtulma, karın bölgesinde yağları yok etmeyi sağlamaktadır. Karın bölgesindeki yağlanmalara en iyi gelecek olan hareket mekik hareketidir. Mekik hareketi istenilen her saniye yapılmaktadır. Mekik hareketini sırt üstü uzanılıp eller alna gelinerek ayaklar bükülü bir şekilde çekilmelidir. Bir süre yapıldığında karın kaslarında ağrılar meydana gelecektir. Bu ağrının nedeni hareketi doğru yaptığınızdan karın kasları çalışmaya başladığı anlama gelmektedir. Bu hareketi kişi yeni başladıysa 15 defa mekik kondisyonu var ise günlük 30 defa çekmesi gerekmektedir.

LEAVE A REPLY