Modanın Geleceği Parlak Mıdır?

0
Modanın Geleceği Parlak Mıdır?

 

 

 

Modanın Geleceği Parlak Mıdır?

Moda artık tüm dünyada trend olan bir akım haline gelmeye başladı. Modanın geleceği parlak mıdır? sorusu kafalarda soru işareti yaratmamalıdır. Çünkü moda öyle bir yerdedir ki şuan 7 den 70 e herkes modayı takip etmektedir. Eğer bir kişi kendi stiline güveniyor, yaratıcı olduğuna inanıyor ve farklı kombinler yapabiliyorsa profesyonel bir elden daha çok eğitim alıp kendini belirli yerlerde görmelidir. Kendisine inanmalıdır. Çünkü moda tüm dünyayı etkisi altına almayı başardı. Modacı olmak kolay iş değildir tabi. Kendini kanıtlaman gerekir. Yaptığın tasarımların rağbet görmesi, sevilmesi gerekir. Buda uzun ve sabır isteyen bir yoldur.

 

Modayı sadece kadınlar mı takip etmeli?

 

Günümüzde artık modayla sadece kadınlar ilgilenir gibi kavramlar kalmadı. Çünkü erkeklerde moda işine girdiler ve başarılı oldular da. Erkeklerde modayı takip ediyor ve modaya ayak uyduruyorlar. Giyinmesini de biliyorlar.

 

Modayı takip etmek gerekli mi?

 

Modaya ayak uydurmak, takip etmek tabi ki gerekli değil. Kişi kendisine neyi yakıştırıyorsa onu giymeye hakkı vardır. Bu giydiğin modaya uygun değil diye giyme denemez. Ancak artık insanlar sadece kendine yakışanı değil aynı zamanda moda olanı da giymek istiyorlar. Günümüzde modayı takip etmekte o kadar zor değil. Televizyonlarda, internette her yerde moda hakkında bilgi sahibi olunabiliyor.

 

Modanın kalbi nerede atar?

 

Moda denilince akla gelinen ilk ülke hiç şüphesiz ki İtalya’dır. Dünyaca ünlü markalar İtalya’dan çıkmaktadır. Alışveriş tutkunları, marka tutkunlarının adresidir. Öyle ki yeni kreasyon çıktıktan saatler sonra dükkanların önünde kuyruklar oluşmaya başlar. Yeni sezon ürünlerini ilk almak isteyen, ilk kez kendisinin giymesini isteyenler akın eder. İtalya denince akla gelen ilk şeylerden biri Pisa kulesi ve modanın kalbinin olduğu yer Milano akıllara gelir. Ülkemizde de dünyaca ünlü modacılar vardır fakat yurt dışında ki modacılar kadar rağbet görmemektedirler.

LEAVE A REPLY