3 Günde 2 Kilo Verin

0
3 Günde 2 Kilo Verin

3 Günde 2 Kilo Verin

 

Yaz geldi, tatil ve düğün sezonu açıldı. Aç kalmadan 3 günde 2 kilo verin. Kışın o kalın ve ağır kıyafetlerinden kurtulduk. Artık tiril tiril kıyafetler, kumsalda ve havuzda en güzel mayolarımızı giyip gezme zamanı başladı. Ancak bir sorun var ve o da sizin kış boyu aldığınız bir kaç fazladan kilo. 3 gün gibi kısa bir sürede aç kalmadan da rahatlıkla 2 kilo verebilirsiniz.

 

           Karar verin. Öncelikle kilo vermeye karar verin, kendinize güvenin, başaracağınıza inanın. Emin olun gerisi kolaylıkla gelecektir.

 

           Su için. Bu 3 gün boyunca günde 2,5- 3 litre su için. Su içmezseniz ödeminizi atamayacağınızı, daha çabuk acıkacağınızı ve kilo veremeyeceğinizi bilin.

 

           Yürüyüş yapın. 3 gün gibi kısa bir sürede hızlı kilo vermek istiyorsanız her gün en az 1-1,5 saat yürüyüş yapın.

 

           Hareketli olun. Yürüyüş yapmanın dışında hareketli olun. Dans edin. Evinizi temizleyin. Asansör yerine merdiven kullanın. Çocuklarınızla oynayın. Ne yaparsanız yapın ancak aktif olun.

 

           Bitki çayı için. Her gün 1 yâda 2 fincan kadar ödem atıcı ve metabolizma hızlandırıcı bitki çaylarından tüketin.

 

           Şekerden uzak durun. Hızla kilo almanızın ya da kilo verememenizin temel sebeplerinden biri de şekerdir. Uygulayacağınız bu 3 günlük diyetinizde kesinlikle şekerden ve şekerli besinlerden uzak durun.

 

           Sebze tüketin. Yeşil renkli sebzeler başta olmak üzere bolca sebze tüketin.

 

           Kahvaltı edin. Kahvaltı günün en önemli ve gün boyunca sizi enerjik tutacak öğünüdür. Kahvaltı etmeyi ihmal etmeyin. Böylece gün boyu daha çok acıkmaz ve kendinizi daha aktif hissedersiniz.

 

           Nişastalı besinlerden uzak durun. Yüksek nişastalı örneğin; patates, ekmek, makarna gibi besinler kilo vermenize engel olacağı için bu besinlerden uzak durun.

 

Kola, cips, şekerleme, hazır meyve suları, soslar, işlenmiş kuruyemişler gibi hazır gıdalardan kesinlikle uzak durun. Bu yiyecekleri 3 gün gibi kısa bir sürede kilo vermek istiyorsanız kesinlikle tüketmemeniz gerekmektedir.

 

Uykunuzu düzene sokun. Her gece en az 6 – 8 saat arası uyumaya ve gece saat 11 ‘den önce   yatakta olmaya dikkat edin ve alışkanlık haline getirin.

 

 

LEAVE A REPLY