Beyaz Diş Diyeti

0
Beyaz Diş Diyeti

Beyaz Diş Diyeti

Neden Beyaz Diş?

İnsanlar her zaman kendilerini dışardan daha güzel ve temiz gözükmek ister. Beyaz da temizliğin rengi olduğu için dişlerimizin beyaz olmasını isteriz. Çoğu insanın sıkıntısı olan diş sarılığından dolayı sağlıklı gülememe sıkıntısı ortaya çıkarmıştır. Çoğumuz farkında olmuşuzdur gülerken ağzımızı elimizle ya da kolumuzla kapattığımızı bu hareketi kendiniz farkında bile olmadan yapıyorsunuz. Dişlerimizin daha beyaz kalabilmesi için ne yapabilirim?

 

Beyaz Diş Diyeti Nedir?

Beyaz diş diyeti, dişlerimizin beyazlaması için yaptığımız bir işlemdir. Kısacası dişinizin rengini sarartacak yiyecek ve içeceklerden uzak durarak yapabiliriz. Peki bu besinler ne? Birkaç örnek vermek gerekirse “Çay, Kahve, Kola, Soslar, Sigara, Abur Cubur vb.”

Ben Kahvesiz ya da çaysız yapamam” dediğinizi duyar gibiyim.

En azından bunlardan birini yedikten ya da içtikten sonra Dişlerimizi iki dakika boyunca düzgünce fırçalayarak arkasından Elma yemenizi tavsiye ederiz. Çünkü Elmanın dişinizi cilalama görevi yapmaktadır ve dişinizi daha parlak ve beyaz görmesine yardım etmektedir.

 

Beyaz Diş Diyetinde Dikkat edilmesi Gereken Hususlar

Genelde bu beyaz diş diyetine başlayan insanlar sadece kahve, çay gibi besinler kullanmayacağını sanarak Sigara ve Alkol tüketimine devam edip bu beyaz diş diyeti neden bana yarar sağlamadı dişlerim beyazlamıyor gibi şikayetlerde bulunuyorlar.  Sigara ve Alkol kullanan insanların dişinin sararması çok normaldir. Bunun için hem sigara hem de alkolden uzak durmanızı tavsiye ederiz. Hem diş sağlığınız içim hem de organlarınızın işlevlerini yitirmemesi yada kanser hastalığına yakalanmaması için.

 

Ne Kadar Sürede Etkisini Görürüm?

Beyaz diş diyetini yaparak ne kadar sürede dişlerimizin beyazladığını görebiliriz? Tabi bu kişiden kişiye farklılık gösterir her diş yapısı ve tükettiğimiz besinler farklıdır ama bu diyeti eksiksiz, güzel bir şekilde yaptığınız takdir de birkaç günde ya da birkaç hafta içinde gözle görülebilir farkı göreceksiniz.

 

Günde Kaç Defa Dişimi Fırçalamalıyım?

Dişlerinizi günde iki defa fırçalamanız yeterli olacaktır. Ek olarak dişlerinizin rengini bozacak besinler tükettiğiniz takdir de hemen arkasından fırçalayabilirsiniz üstüne de bir elma tüketirseniz bu sizin için daha güzel olacaktır.

Diş Nasıl Fırçalanır?

Ne yazık ki her insanın yaptığı hatalardan biri de yanlış şekilde dişini fırçalamasıdır. “Nasıl yani dişin fırçalamasında da mı kural var?” Evet var dişimizi fırçalarken diş fırçasını çok sert ya da çok yumuşak seçmemeliyiz bu dişinize yaradan çok zarar vermektedir ve dişinizi fırçalarken diş fırçasının hareketleri yatay değil dikey olacaktır yani fırçayı yukarı aşağıya yaparak dişinizi fırçalamalısınız.

 

 

LEAVE A REPLY