Güzellik Uykusu Hakkında Herşey

1
Güzellik Uykusu Hakkında Herşey

Güzellik Uykusu Hakkında Herşey

Küçüklüğümüzden beri Filmlerde ve Dizilerde gördüğümüz o güzellik uykusu gerçekten bizi güzelleştiriyor mu? İşte bu soru hep aklımıza takılmıştır.

 

İnsan Neden Uyur?

 

Bunun nedeni tam olarak bilinmese de bazı bilim adamlarının teorilerine göre;

  • Beynin Dinlenmesini sağlayarak bazı bilgileri arşivleyerek ve bazı bilgileri de unutarak beyninizi temizlemektedir.
  • Vücudunuzu dinlendirerek Sarj görevi yapmaktadır.

 

Güzellik Uykusuna Nasıl Yatabilirim?

Güzellik uykusunun Aslında diğer adı sağlıklı uyumaktır. Bir insan sağlıklı uyumak  için günde en az 8 saat uyumalıdır.  Uyurken sırt üstü yatılmalıdır bunun nedeni ise yüzünün yastığa ya da çarşafla temas etmemesi içindir Çünkü bunların üzerindeki toz pislik yüzünüzde sivilce gibi lekeler ve yüzünde kırışıklar oluşturmaktadır. Gece uyumadan önce de makyajınızı temizlemelisiniz.

 

Öğle Vakti Güzellik Uykusu

 

Öğle vakti uyumanız gece uyumanıza etki edeceğinden dolayı uyumanızı önermeyiz ama uzanmadan dikey şekilde kendinizi dinlendirebilirsiniz.

 

Uykumu Ne Etkiler?

Uykunuzu etkileyecek birçok neden vardır. Bunlardan bazıları şunlardır;

  • Odanızda bulunan Telefon ve Televizyondur. Yaydıkları dalgalar yüzünden sizin uykunuzu çok büyük bir şekilde etkilemektedir. Uyku düzeninizi bozmaktadır ve Uyku kalitesini etkileyeceğinden dolayı sizi diğer güne daha yorgun halsiz hissettirecektir.
  • Odanızın dağınıklığı ve pis olması uykunuzu etkilemektedir.
  • Cam açık ya da ışığınızın açık olarak uyumak sizin diğer gün enerjinizin düşük olmasına neden olacaktır. Perdeniz ne kadar kalın olursa kısacası odanız ne kadar karanlık ve sessiz olursa o kadar iyi.
  • Alkolden ve Sigara kullanımı hem sizin uykunuzu olumsuz etkileyecektir hem de güzelliğinizi etkileyecektir. Yüzünüzde kırışıklık dişlerinizde sararmalar her şeyden çokta organlarınızın zarar görmesini istemezsiniz harelde?
  • Kafanızı yastığa koyduğunuz zaman hiç bir şey düşünmeyin rahat olun ne düşünecekseniz sabaha bırakın.
  • Uyku ilaçları kullanma bu ilaçlar bağımlılık yapabilir ve buda çok büyük sıkıntılara yol açabilir.

 

 

 

 

LEAVE A REPLY