Siyah Nokta Nedir Ve Nasıl Geçer?

1
Siyah Nokta Nedir Ve Nasıl Geçer?

Siyah Nokta Nedir Ve Nasıl Geçer?

 

Genellikle her insanın sıkıntısı olan bu siyah noktalar derinin altında salgılanan fazla yağın yüzümüzde bulunan pislik ve ölü deriyle birleşerek oluşan bir problemdir. Yüzümüzde ki gözeneklerin kapanmasıyla oluşur. Siyah noktalardan kurtulmak çok kolay olmasa da zor bir şeyde değildir.

Öyleyse siyah noktalarımın çıkmasını nasıl engellerim ve bu sorundan nasıl kurtulabilirim?”

Çok kolay kurtulmayı beklememelisiniz ve düzenli olarak sıkılmadan vereceğim işlemleri yapmalısınız.

 

Yüzünüzü sürekli Temizleyin

Siyah noktalar zaten yüzünüzdeki kirler ve ölü derilerden kaynaklandığı için yüzünüzü temiz tutmanız hatta kese yaparak ta yüzünüzdeki ölü derileri temizlerseniz sürekli olarak yüzünüzün temiz kalmasına ve daha az siyah noktanın çıkması yanında yüzünüze yapacağınız doğal maske ya da kremler etkisini daha hızlı ve etkili gösterecektir.

Yüz temizliği bir tek bunla ibaret değil yemeniz ve içmenize de bağlı olarak yüzümüzü kirletebiliyoruz. Yağlı besinler (Çekirdek, Kızartma vb.) tüketerek yüzünüzün yağlanmasına sebep olacaktır. Buda siyah nokta çıkmasına sebep olmaktadır.

Siyah Nokta Bantları

Hepimizin bildiği bu siyah nokta bantları kullanımı çok fazladır ve olumlu sonuçlarda göstermektedir. Ama fazla kullanımı yaradan çok zarar vermektedir. Çünkü her kullanımda burnunuzda ki tüyleri yolmaktadır ve buda burundaki tüylerin kıla dönüşmesine sebep olmaktadır. Bu sebeple tercih edilmemektedir.

Evde Doğal Maske

Gül Suyu Maskesi: İlk önce biraz gül suyuyla maden suyu(soda) nu karıştırıyoruz. Sonra pamukla yüzünüze sürmeden hafifçe tonik işlemi yapıyoruz. Yüzünüzde 15 dakika kaldıktan sonra iyice yıkayıp duruluyorsunuz. Elinizde varsa zeytinyağlı sabun la yıkayın daha hızlı sonuç alırsınız.

Bal ve Kahve Maskesi: Biraz çiçek balı ve bolca türk kahvesini iyice karıştırın ve yüzünüze sürün ve 3-5 dakika boyunca sürdüğünüz yerleri hafif bastırarak masaj yapın yedirin sonra yüzünüzü yıkayın. Bu işlemi haftada 2-3 kere yapmanız yeterli olacaktır.

 

Bu işlemleri yaparak 2-4 hafta içerisinde moralinizi bozan o çoğu siyah noktalarınızdan kolaylıkla kurtulacaksınız ve daha sağlıklı yüze sahip olacaksınız.

LEAVE A REPLY