Sivilce Kurutma

0
Sivilce Kurutma

Sivilce Kurutma

 

Sivilceler birçok insanın baş düşmanı haline gelmiştir. Genellikle ergenlik dönemlerinde görülen sivilce bu dönemde vücut çok fazla yağ depoladığı için sivilce oluşmaktadır. Uzmanlar sivilcelerin yetişkinlerde de çıkabileceğini belirtmektedir. Yetişkinlerde genellikle sigara, alkol, uzun süre banyo etmemek, yağlı ve baharatlı yiyecekler yemek gibi birçok nedenden dolayı oluşmaktadır.

 

Uzmanlar sivilceden kurtulmak için sivilce kurutma önermektedir. Kısa sürede sivilcelerden kurtulmanızı sağlayan doğal maskeleri kullanılmasını önermektedir. Hiçbir şekilde yan etkisi yoktur.

 

Macun

 

Diş macunu sivilceleri kurutarak kısa sürede sivilcelerden kurtulmanızı sağlıyor. Parmağınıza az bir şey macun sürün ve doğrudan sivilce olan bölgeye uygulayın. Günlük kullanımda sivilceleri kurutarak kurtulmanızı sağlar.

 

Limon

 

Uzmanlar tarafından önerilen limon maskesi cildi derinlemesine temizleyerek sivilcelerden kurtulmanızı sağlar. Yarım limonu keserek doğrudan sivilce olan bölgeye uygulayın. Uzmanlar aksam yatmadan önce sürülmesi ve maske uygulandıktan sonra sabaha kadar yüzün yıkanmaması gerektiğini belirtmiştir. Günlük kullanımda yüzü sivilcelerden arındırmasını sağlıyor.

 

Sirke

 

Uzmanlar tarafından önerilen sirke cildi kurutarak sivilcelerden arınmanızı sağlıyor. Bir yemek kaşığı sirkeyi pamuğa damlatarak doğrudan sivilce olan bölgeye uygulayın. Günlük kullanımda cildi tamamen sivilce ve iltihaplardan kurtulmanızı sağlıyor.

 

Sarımsak

 

Sarımsak nesilden beri antibiyotik diye geçer. Uzmanlar sarımsağın cilt için oldukça önemli olduğunu vurgulamaktadır. Sarımsak cildi kurutarak sivilcelerden arınmanızı sağıyor birçok kişi tarafından tavsiye edilen sarımsak günlük kulanım da gözle görülür etki gözlemlenir. Sarımsağı ezdikten sonra doğrudan cilde uygulayın. 20 dakika bekleme süresinden sonra cildi ılık su ile durulayın.

 

Üzüm

 

Üzüm cildi ölü hücreler ve iltihaplardan tamamen arınmasını sağlıyor. Uzmanlar tarafından önerilen üzüm maskesi günlük kullanımda sivilcelerden kurtulmanıza olanak sağlıyor. Üzümü ikiye bölerek yüzünüze gezdirecek şekilde uygulayın 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile durulayın.

LEAVE A REPLY