Güzel Dudaklar

0
Güzel Dudaklar

Güzel Dudaklar

 

 

Her kadın güzel dudaklara sahip olmak ister değil mi? Çatlamış, kurumuş dudaklar hepimiz derdi ve aslında birkaç ipucu ile bundan kurtulmak mümkün. Bugün araştırmalar sonucu öğrendiğimiz birkaç bilgiyi sizinle paylaşacağız.

 

Öncelikle her ne kadar klişeleşmiş bir şey olsa da su içmek en önemli maddelerden birisi. Gerek kilo vermek, gerek saç dökülmesi, gerek dudak kuruluğu olsun her konuda karşımıza ilk çıkan madde: su içmek.

 

Bunu yaptıktan sonra ise kolaylıkla yapabileceğiniz veya her yerden ulaşabileceğiniz birkaç şey ile çok daha güzel dudaklara sahip olabiliriz. Başlangıç olarak lip balm dediğimiz sayısız markada onlarca seçeneği bulunan dudak koruyuculardan alıp düzenli kullanarak daha sağlıklı dudaklara sahip olabiliriz.

 

Bunun yanında evde hazırlayacağımız birkaç karışım ile dudaklarınızı eski sağlığına ve dolayısıyla güzelliğine kavuşturmak mümkün. İşte onlardan bazıları :

 

1 – Her zaman evde bulabileceğiniz malzemelerle harika bir karışım hazırlamak mümkün. Bir çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı şekeri bir kapta güzelce karıştırıp dudaklarınıza hafif masaj yaparak uyguluyorsunuz ve hem kan dolaşımını hızlandırıp hep de dudaklarınızı ölü deriden arındırıyorsunuz.

 

2- Bir önceki karışıma sadece kahve telvesi ekleyerek daha güzel bir peeling oluşturmak ve etkisini anında görmek isterseniz içtiğiniz kahvenin telvesini dökmek yerine bu kez dudaklarınız için kullanabilirsiniz. Yine dudaklarınıza masaj yaparak uygulayıp yumuşacık ve bakımlı dudaklara sahip olabilirsiniz. Fakat uyarmamız gereken bir şey var, dudaklarınız hassas olacağından sert hareketlerden kaçınmalısınız.

 

3- Peki aceleniz olduğunda veya bakımlarla uğraşmak istemediğinizde ne yapabilirsiniz? Bunun için de şöyle bir fikrimiz var, kullanmadığınız yumuşak uçlu bir diş fırçası ile sadece ıslatarak dudaklarınızı yumuşak hareketlerle fırçalıyorsunuz ve kısa sürede istediğiniz sonuca ulaşabiliyorsunuz.

 

Güzel dudaklar hepimizin hakkı!

 

 

 

LEAVE A REPLY