Okul Beslenme Çantasına Ne Koyulur?

0
Okul Beslenme Çantasına Ne Koyulur?

Okul Beslenme Çantasına Ne Koyulur?

Çocukların yeni eğitim ve öğrenim yılında daha başarılı olmaları için beslenme düzenleri olmaları zorundadır. Yapılan bir araştırmaya göre kahvaltı yapan öğrencilerin kahvaltısını yapmayan öğrencilerden daha başarılı oldukları kanıtlanmıştır. Evde kahvaltı yapmayan öğrencilere mutlaka kahvaltı yapabilmesi için beslenme çantasına kahvaltılık besinler konulmalıdır. Sadece ders konusunda başarılı olmazlar fiziksel artısı yanında bedensel yönden de çok fazla artısı vardır. Daha güçlü ve olgun vücudu daha kısa sürede sahip olur.

 

 

Beslenme Çantasına Ne Koymalıyım?

– Mutlaka 1 porsiyon Meyve (Elma, Armut, Muz, Portakal vb.) koymalısınız.
– Tam buğday unundan yapılmış poğaça börek koymanız çocuğunuzu tok ve dinç tutacaktır.
– 1 adet Ceviz ve 3-4 Adet Fındık koymanız öğrencinizin zihnini açacaktır.
– Organik süt, Meyve suları gibi zararı olmayan içecekler koymanız yararlı olacaktır.
– Tatlı olarak da az olacak şekilde kek, çikolata koyabilirsiniz.
– Atıştırmalık olarak ta kuru meyveler koyabilirsiniz.
– Çocuğunuzun beslenmesini tamamlaması için okulda susuz kalmamalıdır bu yüzden yanına bol miktarda su koymanız onu dinç tutacaktır hele de sıcak havalarda.

Çocuklarınızın meyve suyunu tek meyveden değil de birden fazla meyve suyunun karıştırılması ya da karışık meyve suyu almanız her meyvenin vitamininden alacaktır buda öğrencimiz için daha yararlı olacaktır.

Öğrencinizin beslenme çantasını hazırlarken çok fazlada yiyecek ve su hariç içecek koymayın çünkü çok fazla yemek yemesi ve içecek içmesini üstüne ağırlık çökmesine sebep olacaktır buda derse odaklanamama ve uyku sorunu ortaya çıkarmasına sebep olacaktır. Çocuğunuza her sabah mutlaka kahvaltı yaptırın alıştırmayı çalıştırın ve sevdikleri şeyleri yapın ama mutlaka kahvaltı yaptırın hem uykusu açılacaktır biraz daha erken kalktığı için hem okulda daha dinç olacaktır.
Bu işlemleri çocuğunuza döverek kızarak bağırarak sakın yaptırmayın bu şekilde yapacaksanız hiç bir şey yapmayın. Ona sevdirerek ve güzel davranarak sabırlı olarak yaptırmaya çalışırsanız emin olun daha başarılı olacaksınız.

LEAVE A REPLY