evde şaç boyama

0
evde şaç boyama

Saç Boyası Yaparken Dikkat

Hemen her kadın ve özellikle saçını boyadığını gizleyen erkek veya kadınların evlerinde kendi saçlarını kendilerinin boyadığını biliyoruz. Saç boyama konusunda çok dikkat edilmesi gereken konulardan bazıları şu şekilde;

Saç derinizi korumayı unutmayın!

Saçlarınızı boyarken sadece saçlarınızı rengini değiştirdiğini düşünen insanlardan mısınız? Umarız değilsinizdir. Saç boyama işlemi esnasında saç diplerinize inen boyaların saç derisini etkilediğini unutmayın. Bu yüzden boyama işlemi öncesinde saç derinizi koruyacak kürleri saç derinize uygulayın. Saçınızı yeni boyadığınızda direk güneş ışığından korunun.

Saçınızı Şampuanlamayın!

Saçlarınızı boyamadan evvel kesinlikle 24 saat içinde saçlarınızı yıkamayın veya şampuan kullanmayın bu da oldukça zarar veren bir konu olarak aktarılmaktadır. Bunu sebebi ise saçlarınızı koruyan maddelerin yıkama ile ortadan kaybolması olarak gösteriliyor. Saç boyama işini hafife almayın.

 

Saçınızı boyayacağınız renkleri iyi seçin!

Saç boyama yöntemleri arasında fazla farklılık yoktur. Öncelikle boya yapmadan veya yaptırmadan evvel hangi rengi yaptıracağınızı kuaförünüze iyi anlatmanız gerekir. Sizin renk konusunda taşıdığınız kaygıları kuaförlerinde çektiğini unutmayın. Renk seçiminde kesin örnekler vermeniz gerekir. Aksi durumda çok üzülebilirsiniz.

Biraz sabır şart…

Bazı renklerin saçınıza tam olarak oturması ve tam rengini verebilmesi için defaatle yıkanması gerekmektedir. Bazı durumlarda aynı renk saç boyası boyandığında tam rengini verirken bazı durumlarda ise bir kaç kez yıkanınca tam rengini gösterebilmektedir.

LEAVE A REPLY