Evde Siyah nokta temizleme losyonu

0
Evde  Siyah nokta temizleme losyonu

Kadınların olduğu kadar erkeklerinde korkulu rüyalarından biridir siyah noktalar. Genellikle her insanda oluşabilecek olan bir durumdur. Konuyu daha derinden ele alacak olursak eğer siyah nokta temizleme losyonu ile ne kadar fazla temizleme yapılabileceği kısmında bir sıkıntımız olmayacak.

Yapacağımız losyonun siyah nokta temizleme konusunda sıkıntı yaratmayacağını düşünüyoruz. Genelde ciltte oluşan siyah noktaların, deri üzerinde yer alan gözeneklerin genişlemesi sebebiyle ortaya çıkan ve temizlenmemesi durumunda daha sonradan sivilceye dönüşebilecek olan bir sorundur.

Tabi sivilce oluşumundan sonra ortaya çıkacak olan manzarayı tahmin edebiliyorsunuzdur. Sivilceden sonra deride kalacak olan izlerin kolay kolay ciltten söküp atılabilecek bir sorun olmadığını biliyorsunuz.

İsterseniz losyon tarifine geçelim.

 Siyah nokta temizleme losyonu

  • 5 Su Bardağı Su
  • 1 Tutam Kırlangıç Otu
  • 1 Tutam Ayrık Otu

Hazırlanışı: Derin bir tencereye beş su bardağı suyu boşaltıp üzerine de kırlangıç otu ve ayrık otunu ekliyoruz. Suyun kaynaması ile birlikte hazırlanan losyonumuzun soğumasını bekliyoruz. Bu arada suyun ve otların en az 20 dakika kaynamasını sağlamanız gerekir. Kaynatılan karışımımızı soğumaya bırakıyoruz ve ılıdıktan sonra uygulanacak bölgeye sürerek 5 dakika ila yarım saate  dakika kadar bekliyoruz. Daha sonra güzel bir şekilde su ile temizliyoruz. 15 gün boyunca uygulayabileceğiniz losyonunuzu fazla bekletmeden bitirmeye çalışın.

LEAVE A REPLY