Oje sürme teknikleri

0
Oje sürme teknikleri

Biz kadınlar oje sürmenin zor ve zahmetli bir iş olduğunu düşünür ve oje sürmekten pek hoşnut olmayınız genelde.Fakat bazı püf noktalara dikkat ederek oje sürme meselesini eğlenceli bir hale çevirebiliriz.

Oje seçimi nasıl yapılmalıdır?

Oje sürmek için mümkün olduğu kadar açık renk tonunda renkleri tercih etmeliyiz.Neden diye sorarsanız eğer koyu renkli ojeler sürülme hatalarını daha çok gösterir.Oje fırçasını tırnağınıza sürerken üzerinde mümkün olduğunca az oje bulundurun ojenin topaklanma yapmasını ve tırnak üzerinde baloncuk şeklinde kurumasını engellemiş oluruz.Ayrıca çok fazla oje bulundurursanız ojenin üzerinde bir o kadar geç kurumasına neden olur.

Oje sürmeyi tırnağın orta kısmından başlayın.

Tırnak kenarlarına taşan ojeyi yok etmek için kulak temizleme çubuğunu asetona batırın ve tırnak kenarlarınızı dikkatlice temizleyin.

Ojenin kalitesinin bozulmaması için her sürme işleminden sonra oje kapağını iyice kapatmayı unutmayın.

Ojeyi öncelikle tırnağın orta kısmına sonrasında iki kenarın uygulayın böylece sürme işlemi kısa sürer ve fırça izi daha az kalır tırnağın üzerinde.Oje sürerken genel olarak dikkat edilmesi gereken başlıca oje sürme teknikleri bu kadar.

Günümüzde bayanlar tırnaklarına oje ile farklı şekil ve modellerde kendine özgü sürme teknikleri geliştirmiş durumdadır.

Bir çok bayan kendine göre de bazı oje sürme yöntemleri geliştirmiş olup dilerseniz sizde bu yöntemlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Paylaşmış olduğum resimlerdeki modelleri çok ince oje fırçaları ile rahatlıkla birçoğunu yapabilirsiniz.

LEAVE A REPLY