Saç Dökülmesine Karşı Ne Yapabilirim?

0
Saç Dökülmesine Karşı Ne Yapabilirim?

Kadınlarda saç dökülmesi son zamanlarda çok gelen şikayetlerin başında gelmektedir.Yanlış saç bakımı ve yanlış şampuan seçimi bunların başında gelmektedir.Kadın kullanıcılarımızdan gelen bir soru için bunu yazma gereği ihtiyacı hissettim ve sizlerle paylaşıyorum.Erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesinin farklı nedenleri olabilir.

Saçlarım 20 gündür çok fazla dökülmeye başladı ne yapabilirim ?

Sorunuza cevap olarak saç dökülmelerinin temel nedenlerinden birisi mevsimsel olup bir kaç çözüm yöntemini de beraber sizlere sunacağız ancak siz yine dermatologlara görünmeniz.Bu çözümleri doktorlarınızın sizlere tavsiye ve kontrolleri altında yapmanız daha sağlıklı sonuç verecektir.

Şampuan Seçiminin Önemi

Dermatoloji uzmanı Dr. Erçin Özüntürk’e göre, aşırı dökülmenin önüne geçmekte doğru şampuan seçiminin önemi büyük.Bu yüzden kullanmış olduğunuz şampuan saçınızın dökülmesini tetikleyebilir.

Saç Dökülmesinin Diğer Nedenleri?

Ailesel saç kaybı: Saç dökülmelerinin en sık rastlanan sebebinin kalıtsal özellik olduğunu bildiren uzmanlar, bu kalıtıma sahip olan kadınlarda saçlarda azalma görüldüğünü, ancak kellik oluşmadığını belirtiyorlar.

Doğum sonrası: Gebe bayanlarda saçların büyük bir kısmının büyüme halinde olduğunu ifade eden uzmanlar,bu sürenin yaklaşık olarak 5 ay kadar sürdüğünü belirtiyor uzmanlar.

Tiroid hastalıkları , Kanser tedavileri , Doğum kontrol hapları , Demir eksikliği ve Mantar Hastalığı saç dökülmesini tetikleyici diğer etkenlerdir.

LEAVE A REPLY