Yağ yakan yiyecekler

0
Yağ yakan yiyecekler

Fazla kilolar hemen hemen herkesin başının belasıdır. Vücudun hangi bölgesinde olursa olsun, aşırı kilo hoş karşılanacak bir durum değil. Vücudun hiçbir bölgesinde güzel görünmüyor, ama özellikle bir bölgede biriken yağlar diğerlerinden daha tehlikelidir. Hem görüntü açısından, hem de sağlık açısından karın bölgesindeki yağlar çok kötü görünüyor. Bu durum özellikle kadınları daha çok rahatsız ediyor. Göbek bölgesinde biriken yağlar karnımızın içine kadar girip iç organlarımıza zarar verir.

Göbek kalınlığının belli bir standardı var. 70-93 cm karın çevresi normal, 94-101 cm riskli, 102 cm ve yukarı göbek çevresi yüksek riskli anlamına gelir. Bu kadar risk taşıyan göbek yağlarından hayatımızı daha fazla tehlikeye sokmadan kurtulmak gerekir. Bu yazımızda sizler için yağları yakan içeceklerin bir listesine yer veriyoruz:

Soğuk su

Vücudunuzun daha fazla kalori yakmasına yardımcı olmak için buz gibi soğuk su için. Soğuk su karın yağlarını eritmek için en iyi içecektir. Kalorisi sıfırdır, midenizde doygunluk hissine neden olur ve organizma soğuk suyu ısıtmak için enerji sarf ediyor, bunun sonunda kalori yakma oluşur.

Alman bilim adamları yaptıkları deney süresince günde 2 bardak soğuk su içen kişilerde metabolizma sürecinin en az yüzde 30 arttığını görmüşlerdir. Özellikle, aç karnına soğuk içmek daha etkili yöntemdir, bu size hem tokluk hissi verir, hem de mide boş iken yağ hücrelerinin parçalanması daha kolaydır.

Süt

Geçmişte güzellik amacıyla kabul edilen süt banyolarının birçok etkili özellikleri var. Bu da metabolizma hızını artırmasıdır. Sütün bu yeni keşfedilen faydası yağ yakma konusunda oldukça etkili olduğunu göstermektedir. Ama birçokları sütün metabolizmanın hızını artırdığı hakkında çok da bilgili değiller. Süt kalsiyum açısından zengindir, bu durum özellikle karın bölgesindeki yağ hücrelerini yok ederek karın yağlarının kısa sürede erimesine yardımcı olur. Bunun için günde 2 bardak yağsız süt içmek önerilir. Araştırmalar günde iki bardak süt tüketiminin bir ayda 2-4 kilo yağ kaybına getirdiğini gösteriyor. Sadece şekersiz ve yağsız içmeye dikkat edin.

Nane çayı

Nane çayı hem kendinizi daha iyi hissetmeniz, hem de karnı düzgünleştirmek için oldukça faydalıdır. Nane çayı yüksek kalorili besinlerin daha çabuk sindirimine yol açıyor. Mide yağlanmasını ve şişliği de önler.

Ananas suyu

Ananas meyvesinin kendisi çok faydalı olduğu gibi, suyu da birçok derdin ilacıdır. Ananas suyu karın yağlarını eritmek için ideal içecektir. Dünya starlarının birçoğu bu yöntemle ideal bir şekilde formda kalabiliyor. İçine bir kaşık keten yağı ekleyerek karın düzleştirici içecek olarak kullanabilirsiniz. Ananas sindirim sistemini iyileştirdiği gibi karın şişkinliğini de önler.

 

Her gün mutlaka 1-2 bardak yeşil çay için. Yeşil çayın yağları çok etkili şekilde yaktığı defalarca incelendi. Bu araştırmalarda düzenli olarak yeşil çay içenlerin vücutlarında enerji tüketiminin arttığı ve yağ kütlesinin azaldığı gözlenmiştir. Yeşil çayın içindeki maddeler metabolizma oranını yüzde 4 artırır. Bu günde 70 kalori daha fazla yakmak, ayrıca yavaş ve sağlıklı şekilde kilo vermek demektir. Yeşil çayın içeriğindeki maddeler özellikle göbek çevresindeki yağları kısa sürede parçalıyor. Kısacası, yeşil çay sizi ideal vücut yapısına daha çabuk kavuşturur.

Elma sirkesi

Bu besin karaciğer detoksuna yardımcı olmada çok etkilidir. Karaciğer yağ yakmak için büyük rol oynayan organdır. Sağlıklı karaciğer vücudun her yerinde biriken yağların düzenli şekilde yakılması demektir.
Elma sirkesi özellikle göbek yağını eritmek için çok etkilidir. Midenizde sorun yoksa her sabah bir bardak ılık ile sıcak arası suya 1 çay kaşığı elma sirkesi ve 1 çay kaşığı bal ilave edip için. Bu içecek size kısa sürede zayıflamayı ve göbek yağlardan kurtulmayı sağlayacaktır.

Soya sütü

Soya ve tahıl en önemli protein kaynağıdır. Bunları sıvı olarak tüketmek, katı olanlara göre daha kolaydır. Her iki içecek sinirleri güçlendirmek ve metabolizmayı çalıştırmak için ideal bir seçimdir. Kas oranının artması ise güçlü kaslar, hızlı kalori yakmak demektir. Amerikalı beslenme uzmanları her gün soya sütü içen kişilerin karın bölgesindeki yağların daha çabuk eridiğini ortaya çıkarttı.

Alabama Üniversitesi tarafından yapılan araştırmaya göre, soya sütü şekerin yağa dönüşmesini engelleyerek karın bölgesindeki yağların erimesini sağlıyor. Araştırmayı yürüten uzmanlardan Doktor Daniel Christie soya sütlü içeceklerin karın yağlarını yok ettiğini belirtti.

LEAVE A REPLY