İştahınızı kontrol etmek için

0
İştahınızı kontrol etmek için

Kilo sorunu yaşayan kişilerin iştah problemi yaşamaları kaçınılmazdır. Bu nedenle iştahlarına hakim olabilmelerini sağlayan yardımcı bitkilerden destek almaları gerekmektedir. İştahı kapatan bitki çayı Ender Saraç tarafından önerilmektedir. İştah kesen çay ile yemek yeme ihtiyacınız azalacak ve her öğünde az yemek isteyeceksiniz. Porsiyonları düşük tutmak için ihtiyacınız olan tek şey iştah kesen bitki çayını içmek olacaktır. İştahına hakim olamayan herkesin gönül rahatlığıyla içebileceği çaylardan biridir. İştahınızı kontrol etmek için diyet yapmanıza gerek yoktur. Bitki çayını içerek vücudunuzu belirli bir yemek düzeyine alıştıracak ve kısa sürede istediğiniz kiloya ulaşabileceksiniz.

Yarım yeşil elma kabuğu, 1 çay kaşığı nane, bir tutam iri ıhlamur, yarım tatlı kaşığı mate yaprağı, 1 çay kaşığı biberiye ve 1 çay kaşığı funda yaprağı ile çayımızı hazırlayabiliriz. Bir elma kaç kalori olduğunu bilmiyorsanız 85 kalori civarıdır.  Bütün bitkileri kaynamış suyun içine koyup 5 dakika demleyelim. Günde 3 fincan olmak üzere ara öğünlerde şekersiz tüketelim. Sonrasında müthiş bir tokluk hissi midenize hakim olacak ve yemek yeme ihtiyacınız minimuma inecektir. İştah kontrolü sağlayabilmek sanıldığı kadar zor değildir. Elastik olan midenizi nasıl alıştırırsanız öyle devam edecektir. Bunun yanında lif içeren besinleri almaya özen gösterin ve gün içinde bol su için. Bu şekilde beslenme alışkanlıklarınızda olumlu değişimleri mucize etkisinde yaşayacaksınız.

100 gr ekmek kaç kalori merak ettiyseniz. 250 kalori civarıdır.  Suna Dumankaya   tarafından önerilen bitki çayı da oldukça faydalı olmaktadır. 1 bardak maden suyu, 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ve 1 kaşık bal ile çayımızı hazırlayabiliriz. Hepsini karıştıralım ve yemeklerden önce günde 3 defa içelim. Gün içinde taze olarak hazırlayıp içilen çay sayesinde daha az miktarda yemek yemeği alışkanlık haline getirebileceksiniz. İştah kontrol etme yollarından biri de yavaş yemektir. Lokmaları az miktarda alıp fazla çiğnemek bu konuda yardımcı olacaktır. İştah kapatıcı kürlerden hangisini kendinize daha yakın hissediyorsanız ve ciddi iştah problemi yaşıyorsanız hemen hazırlamaya başlayabilirsiniz.

http://www.nekackalori.com

LEAVE A REPLY