Menopoz için bitkisel tedaviler

0
Menopoz için bitkisel tedaviler

Menopoz sürecine ilk adımı atan kadınların korkulu rüyaları başlar. Herhangi bir endişeye kapılmadan, menopoz sürecini daha sağlıklı ve sarsılmadan geçirebilirsiniz. Ateş basmaları, terleme, sinirlilik hali, halsizlik menopozun ilk belirtileridir. Bir çok kadın da erken menopoza girme durumu söz konusudur. Vücudunuza doğal östrojen hormonu sağlamak için uzmanların önerdiği bitkileri kullanabilirsiniz. Tavsiyeler hissedilir derecede menopoz korkunuzu atmanızı sağlayacaktır. Başta soya fasulyesini öneren uzmanlar, menopoz döneminde yardımcı olacak birinci kaynak olarak görülmektedir. Aynı şekilde maydanoz suyunun da östrojen hormonu sağlamak için katkısı bulunduğu kanıtlanmıştır.

Ada çayı doğal östrojenler içermektedir. Bu nedenle menopoz sürecinde olan bayanların her gün bir fincan ada çayı içmeleri tavsiye edilmektedir. Terlemeye, çarpıntıya, gerginliğe de iyi gelen ada çayı, uzmanlar tarafından özellikle tavsiye edilmektedir. Menopoz sürecinde fiziksel olduğu kadar psikolojik rahatsızlıklar da söz konusudur. Ginseng burada önerilen bitkilerden biridir. Psikolojik ve fiziksel rahatsızlıkları azaltacak olan ada çayı, maydanoz, ginseng ve anason bitkileri kullanılmalıdır. Her kadının belirtilen bir yaştan sonra yaşayabilecekleri menopoz rahatsızlığına bitkilerle çözüm getirilmektedir.

Ahmet Maranki tarafından önerilen bitkisel karışımlar da bu süreçte sizi büyük ölçüde rahatlatıyor. 100 gr. ısırgan otu, aynı ölçülerde atkuyruğu civanperçemi, çobançantası, eğir otu ve bal ile hazırlanmaktadır. Tüm malzemelerin hepsinden eşit miktarda hazırlayalım. Toz haline gelen karışımdan 1 tatlı kaşığı alarak 1 bardak kaynar suya ilave edelim. Çayımızı 10 dakika demledikten sonra süzelim. Karışımı günde 2 bardak, sabah ve gece yatmadan önce aç karnına tüketin. 2. hafta yine 2 defa, 3. hafta 3 defa küre devam edin. 4. hafta küre ara verin. Aynı şekilde takip eden 1. haftada tekrar başlayabilirsiniz. 3 ay boyunca menopoz sıkıntılarınızı fiziksel ve ruhsal anlamda azaltacak olan bitki kürüne devam edebilirsiniz

LEAVE A REPLY