Tesettür Üst Giyimde Öne Çıkan Trendler

0
Tesettür Üst Giyimde Öne Çıkan Trendler

Tesettür giyimde moda akımları kadınların ihtiyaçlarına cevap veren ve stillerini ortaya koymalarına yardımcı olan geniş ürün seçenekleri ile karşımıza çıkıyor. Sezonun en yeni trendleri ve tesettür üst giyimdeki yeniliklerden bazıları şöyle:

 

– Asimetrik kesimler:

 

Tuniklerden bluzlara, yeleklerden gömleklere kadar tüm tesettür üst giyim modellerinde bu yıl asimetrik kesimler dikkat çekiyor. Kıyafeti tamamlamak ve farklı bir hava katmak için asimetrik kesime sahip modelleri tercih eden kadınların sayısı giderek artmakta. Asimetrik kesim üst kıyafetleri diğer kıyafet parçaları ile kombinlerken dikkat edilmesi gereken konu ise kıyafet tercihlerinde sadece tek bir parçada asimetrik kesim ürünler kullanmak. Bu sayede bu konuya dikkat çekilerek oldukça şık bir görünüm elde edilebilir.

 

Birden fazla üst giyimde aynı anda asimetrik kesim parçalar seçmek ne yazık ki sizi trend bir görünümden uzaklaştırır. Asimetrik kesim üst kıyafetlerde dikkat çeken diğer bir detay ise işlemeler. Özellikle üst kıyafetlerin asimetrik kesimlerinde yer alan işlemeler bu yıl oldukça popüler görünümler arasında bulunuyor. Yaka ve kol detaylarında da işlemeler kullanmak oldukça moda bir akım olsa da üst kıyafetlerin eteklerindeki işlemeler her geçen gün giderek artıyor.

– Parlak detaylar:

Parlak kumaşlardan parlak detaylara kadar kıyafetlerde çeşitli ışıltı unsurları kullanmak bu sezonun en önde giden trendlerinden birisi. Tesettür üst giyimde de pırıltı detaylarını oldukça fazla görüyoruz. Yakada kullanılan payetler, gömleklerdeki parlak işlemeler, bluzlarda kullanılan sim detayları gibi parıltı unsurlarına kıyafetlerde yer vermek, trend bir görünüme sahip olmanın en kolay yolu. Şallarda da bu pırıltı detayları oldukça fazla kullanılmakta. Özellikle şal uçlarında bulunan işlemeler tesettür modasının yükselen akımlarından birisi.

 

Parlak detayların yanı sıra üst giyimde dantel detaya sahip parçalar tercih etmek sezonun en trend görünümü. Dantel modası kış aylarında hayatımıza hızlı bir şekilde girdi ve etkisini sıcak yaz günlerine de taşıdı. Dantel detaylı gömlekler, bluzlar ve yeleklere kıyafetlerinizde yer verebilir, dantel şıklığını hayatınızın her alanına getirebilirsiniz. Gece kıyafetlerinde şalların üzerine dantel kullanmak da bu sezon kadınların tercih ettiği stil seçenekleri arasında yerini almış durumda.

Kaynak : https://www.modamerve.com

 

LEAVE A REPLY