Cilt Bakım Önerileri

0
Cilt Bakım Önerileri

Cilt bakımı için nelere dikat ediyoruz ? Temizlik,nemlendirme yada beslenmemi ? Cilt Bakım Önerileri Nelerdir ?
Dermatoglar için cilt bakımı önerileri şöyledir.Beslenmemize çok dikkat etmemiz gerektiğini ve bunun çok önemli oldugunu belirtirler.Yani düzgün beslenme,nemlendiriciler kullanma ve zaralı güneş uv ışınlarından korunma.Daha saglıklı bir cilt güzelligine sahip olamak için önerilerilere bakalım hangisi sizin rutuninize uyuyor.

 

Cilt Bakım Önerileri

Cilt Güzelliği İçin Beslenme
Düzgün ve güzel bir cilt için dermatoğlar bol bol su içmemizin güzel bir cilt için olmazsa olmazlardan oldugunu belirtiyorlar günde en az 1,5 litre su tüketmemiz şart.Bunun yanında omega 3 ,somon ve ceviz ğibi yag asitleri bakımından kuvvetli besinler tüketmemizi istiyorlar ve öneriyorlar.Bu tarz besinler yiyerek cilt bakımımızı saglıklı bir şekilde yapa biliriz.

Uyumadan Önce Makyaj ve Cilt Temizliği 
Gün boyu havanın kirli kısmıyla savaşan cildimiz gün sonunda kirlenir cilt gözenekleri tıkanır.Birde bunun üstüne yapılan makyaj cildi adeta boğar.Cilt adeta nefes alamaz dumuma gelir.

Bu yüzden yatmadan önce cilt bakımı güzelliği için mutlaka cilt temizli yapmamız gerekir.Cilt temizligini güzelce yapmalı ve kirden,yagdan arındılırmalıdır.Temizleme işlemi bitdikten sonra güzel bir cilt nemlediricisi ile cildinizi yumşatmalasınız.

LEAVE A REPLY