Doğal öksürük şurubu tarifi

0
Doğal öksürük şurubu tarifi

Öksürük özellikle kış aylarında hemen herkesin evini ziyaret eden rahatsızlıklardan biridir. Öksürük şurupları kullanılsa da geçici çözümlerle öksürüğünüzü geçirebilirsiniz. Fakat doğru bitkilerle ve yeterli miktarda kullanılan karışımların öksürük gibi rahatsızlık verici hastalıklara çözüm getireceği kanıtlanmıştır. Kısa sürede öksürüğünüzü geçirecek ve balgam sökecek olan doğal karışımla, kendinizi oldukça rahatlamış hissedeceksiniz. Doğal formüllerden kolayca destek alabilirsiniz. Geleneksel olarak öksürük hastalığını tedavi etmiş olan bitkileri kolayca hazırlayabileceksiniz. Öksürük gündelik hayatı olumsuz etkileyen rahatsızlıklardan biridir. Özellikle geceleri daha ağırlaşan öksürük nöbetleri oldukça sancılı bir süreç geçirilmesine neden olmaktadır.

1 adet soğan, 2 diş sarımsak, 1,5 su bardağı su, yarım limon, 1 çay kaşığı bal ve 1 adet portakal ile öksürük şurubumuzu hazırlayabiliriz. Öncelikle soğan ve sarımsağı halka şeklinde doğrayalım. Kavanoza kaynamış suyu koyup üzerine suyu ekleyelim. Ilıyana kadar bu şekilde bekletelim. Daha sonra portakal ve limon suyunu sıkalım. Ilımış olan sarımsaklı suyun içine ilave edelim. Balı da ekleyip karışımı içelim. Oldukça faydalı olan öksürük şurubu balgamınızın sökmesine de faydalı olacaktır. Üşütme ve soğuk algılığı ve boğaz ağrısına bağlı olarak belirginleşen öksürük krizlerine neden olan oluşumu anında vücudunuzdan sökecektir.

Bilindiği gibi karaturp da öksürüğü kalıcı kesen sebzelerden biridir. Öncelikle turpun üzerinden bir miktar oyalım. İçine 1 yemek kaşığı kadar bal koyalım ve üzerini kesmiş olduğumuz turpu üzerine kapatıp bir gece sabaha kadar bekletelim. Sabah olunca kabın içine akan suyu içelim. Öksürüğü direk olarak kesecek ender tariflerden biridir. Zencefil de öksürük için önerilen özel bitkiler arasındadır. Zencefil tozu ve 1 çay kaşığı balı karıştırıp bir kaşık yiyelim. Öksürüğünüzü mucize gibi kesecek ve sizi rahatlataca.

LEAVE A REPLY