Kırışıklık Giderici Doğal Maskeler

0
Kırışıklık Giderici Doğal Maskeler

Kadınların en dikkat çeken yeri yüzüdür. Bu yüzden yüzü kusursuz olsun ister. Ama bu her zaman için mümkün değildir. Yaşlılık, iklim şartları veya başka nedenler yüzde kırışıklıklara neden olur. Ancak kendine özen gösteren, vücuduna zaman ayıran hanımlar için elbette bu sorunun bir çok çözümü vardır. Evet hanımlar bu yazımızda sizlere kırışıklık giderici doğal maskelerden, yapılışlarından ve uygulanış şekillerinden bahsedeceğiz.

1.Limonlu Kırışıklık Giderici Doğal Maske

Bu maskemiz için gerekli olan doğal malzemelerimiz yarım limon suyu, yarım çay bardağı kadar ılık su, 1 paket yaş maya, gazlı bez ve bir miktar buz. Hazırlanışına geçecek olursak. Suyumuzu maskeyi yapacağımız kabımıza boşaltıyoruz ve mayamızı katıyoruz. Ardından krema kıvamına gelene kadar karıştırıyoruz. Üzerine limon suyunu ekledikten sonra da karıştırmaya devam ediyoruz.

Maskemiz hazır hanımlar yüzümüze uygulamaya geçebiliriz.

-Yüzümüzü güzelce bir yıkıyoruz maskeyi uygulamadan önce gözenekler açılsın. Ardından yüzümüzün tamamını kapatacak şekilde maskeyi yüzümüze uyguluyoruz. Gazlı bezimizi(yoksa yağlı kağıtta olabilir) maskeyi kapatacak şekilde yüzümüze koyup Yaklaşık 20 dk bekliyoruz ve yüzümüzü yıkıyoruz.

-Buzla yüzümüze masaj yaparak maskemizi tamamlıyoruz.

2. Elma Maskesi

Bu maskemiz için gerekli olan malzemelerimiz yalnızca biraz süt kaymağı ve elma. Cildimiz için sütün çok faydalı olduğu aşikar bunun yanında elmanın etkisi de birleşince mükemmel bir maske bizler için hazır.
Nasıl yapacağız biz bu maskeyi diye soranlar içinde; kaymağı yaklaşık bir kaşık suda kaynatın ve elmaları rendelemeye başlayın. Rendelediğiniz elmayı kaynayan kaymağın içine atın ve bir sürede bu şekilde kaynatmaya devam edin.

-Maskeyi cildinize uygulayın ve yaklaşık 30 dk bekletin. Daha sonra temizleyin. Bu maskemiz haftada bir gün tekrarlanabilir.

3. Nar Maskesi

Bu maskemiz ise kırışıklıklar ve sivilceler için birebir diyebilirim. Bunun nedeni narın bünyesinde barındırdığı, cildimiz için yararlı bir çok minarel ve vitaminlere sahip olması.

Dilerseniz maskemizin malzemelerine ve hazırlanışına geçelim. 2 yemek kaşığı yoğurdun yanında 1 avuç nar ve neredeyse çay kaşığının 1/4 oranında zerdeçal malzemelerimizi oluşturuyor. Hazırlanışı ise çok kolay. Malzemelerin hepsini krema halini alana kadar blenderden geçiriyoruz. Yüzümüzü temizliyor ve bu karışımı yüzümüzün her tarafına özenle sürüyoruz. 20 bekliyor ve ılık suyla durulayıp hemen kuruluyoruz. Ardından genellikle kullandığınız nemlendiriciyi yüzümüze sürüyoruz

LEAVE A REPLY