Doğal Dudak Renklendiriciler (Rujlar)

0
Doğal Dudak Renklendiriciler (Rujlar)

Doğal görünen pembe ve canlı dudaklara sahip olmak için rujlara ihtiyacınız yok aslında. Doğal yollardan dudaklarınızı renklendirip tazeleyebilirsiniz. Eski yöntemleri izleyerek hem daha uzun süren pembeliğe hemde daha sağlıklı dudaklara kavuşabilirsiniz. Nar çekirdekleri ve gül yaprakları gibi doğal renk veren gıdalardan yardım alarak organik ruj yapabilirsiniz.

Dünyada ki her 3 kadından birisi ruj kullanıyor. Ve ortalama bir kadın hayatı boyunca 6 gram kadar ruj yutuyor. Kimyasal içerikli rujlarla dudak sağlığınızı ve güzelliğinizi tehlikeye atmak istemiyorsanız size doğal çözüm önerilerimiz var. Doğal ürünlerle doğal bir güzelliğe sahip olabilirsiniz. Doğal dudak renklendiriciler kullanmayı bir alışkanlık haline kimyasal kozmetik ürünleri hayatınızdan bir nebzede olsa uzaklaştırabilirsiniz.

Doğal dudak renklendiriciler (rujlar)

Dudaklarınıza pancar sürerek renklenmesini sağlayabilirsiniz. Bir parça pancarı dudaklarınıza sürüp öylece bırakın. 10 dakika içinde dudaklarınızın renklenip pembeleştiğini göreceksiniz.
Gül yapraklarını ezip dudaklarınıza sürebilirsiniz. Dudaklarınız gül yaprağının rengini alacaktır. Elbette birebir aynı rengi elde etmeniz mümkün değil fakat 5-6 ton daha açık bir tonunu yakalayabilirsiniz. Gül hem dudaklarınızı nemlendirir hemde renklendirir.
Dudaklarınıza buzla masaj yaparsanız dudaklarınızın rengi daha canlı ve koyu görünür
Doğal dudak balsamı

Dudaklarınızda biriken ölü deriler dudak renginizi kırarak daha solgun ve cansız görünmesine neden olur. Yumuşak uçlu bir fırça ile ovarak dudaklarınızda oluşan ölü deriden kurtularak bakım yapmaya başlayabilirsiniz. Ölü deriden arınmış dudaklarınız uyguladığınız bakım yağlarını daha rahat emecektir ve daha fazla faydasını göreceksinizdir.
Süt zerdeçal ve zeytin yağını karıştırıp haftada iki kere 5 dakika uygulayın. Bu bakım balsamı dudaklarınızın nemlenmesini ve canlanmasını sağlayacaktır.
Arada sırada dudaklarınıza bol vazelin uygulayarak nemi içine hapsetmesini sağlayın. Kuru dudaklar her zaman kötü ve soluk görünmeye mahkumdur.
Hindistan cevizi yağı mucizevi bir yağdır. Bu koyu kıvamlı yağdan arada sırada dudaklarınıza uygulayabilirsiniz. Dilerseniz küçül bir kaba koyarak her ihtiyaç duyduğunuzda uygulayabilirsiniz.
Limon yağı da dudak dostu bir yağdır. Kuru dudaklarınıza limon yağı ile bakım yapabilirsiniz.
Nar çekirdeklerini ezin ve bir kaç damla zeytin yağı ile karıştırın. Bu karışımla dudaklarınıza masaj yapıp bir süre beklettikten sonra durulayın.
Dudaklara iyi gelen yağlar: Hindistan cevizi yağı, limon yağı, aloe vera, şeker, bal, zeytin yağı ve badem yağı.

LEAVE A REPLY