Çıplak Uyumanız İçin 6 Neden

0
Çıplak Uyumanız İçin 6 Neden

Alıştığınız için sürekli kıyafetlerinizle veya iç çamaşırlarınızla uyumak isteyebilirsiniz. Bu isteğiniz gayet normal ama çıplak uyumanın olumlu yanlarını ve faydalarını biliyor musunuz? Çıplak uyumanın faydalarını sizler için bir araya getirdik gelin birlikte göz atalım.

Kapalı bölgeler havalansın

Sürekli kapalı kalan bazı bölgelerin hava almaya ihtiyacı olduğunu biliyor muydunuz? Bikini bölgesi, meme ve göğüs bölgesi gibi sürekli kapalı kalan yerlerin hava almalarını sağlayarak bakterilerden uzaklaştırabilirsiniz.

Rahatlayın

Sürekli kapalı kalan bölgeler nefes aldığında sizde hafifleyecek ve rahatlayacaksınız. Hem iç çamaşırı lastiklerinden kurtulacak hemde üzerinizde hiç bir şey olmayışının rahatlığını yaşayacaksınız. Gece çıplak uyumayı alışkanlık haline getirerek uyku kalitenizi artırabilirsiniz.

Kortizol seviyenizi dengeleyin

Kortizol seviyeniz çıplak uyuduğunuzda düşerek sakinleşmenizi ve rahatlamanızı sağlar. Enerji ve açlık seviyenizi kontrol eden kortizol sayesinde daha az açlık hissi duyabilirsiniz. Eğer diyet yapıyorsanız çıplak uyuyarak açlık hissini azaltabilirsiniz.

Serin ve seksi

Serinlik tüm vücudunuzu hissetmenizi sağlar. Tüm vücudunuzu hissederek ne kadar seksi olduğunuzun farkına varabilirsiniz. Ne kadar seksi olduğunuzu hissederek öz güveninizi yükseltebilirsiniz.
Diyet için motivasyon

Eğer diyet yapıyorsanız çıplak uyuyarak motivasyonunuzu yükseltebilirsiniz. Çıplak uyumak öz güveninizi yükseltir ve kendinize güvenmenizi sağlar. Çıplak uyumak minik değişiklikleri fark ederek moralinizi yükseltmenizi sağlar. Uyumadan önce ve uyandıktan sonra çıplak vücudunuzu ayna karşında inceleyerek adım adım yağ kaybını gözlemleyebilirsiniz.

Tazelenin

Çıplak uyumak büyüme ve gelişme hormonu salgılamanızı sağlar. Çıplak uyumak tazeleyici hormonların salgılanmasını yardımcı olur. Çıplak uyumak cildinizin tazelenip canlanmasını sağlar.

LEAVE A REPLY