Tansiyon Düşünce Ne Yapılmalıdır

0
Tansiyon Düşünce Ne Yapılmalıdır

Bir çok kişinin derdidir tansiyon problemi özellikle yaz aylarında sıcaklıkların artması ile birlikte bu konudaki şikayetler çoğalır.Düşük tansiyon , kalbin ortalama değerinin %10 – %20 kadar altında kan pompalaması ile meydana gelir.Özellikle genç yaştakiler ve kadınlar bu sorunla sıkça karşı karşıya kalırlar.

Aslında düşük tansiyon kalp hastalıklarına yakalanmamak için tercih edilir fakat bazı durumlar sıkıntı meydana getirebilir.

Tansiyon hastaları tansiyon düşmesi anında ne yapmalıdır.

Tansiyon özellikle sabahları uyandığımız zaman düşüktür bu sebeple aniden ayağa kalkılmamalıdır.Bir kaç dakika kan dolaşımının dengelenmesi için beklenmesi iyi olur.

Egzersiz ve ılık duş faydalı olabilir.

Tuz ve biber sabahları düşük tansiyona iyi gelir.

Stresin yoğun olduğu günlerde tansiyon düşüklüğü olabilir.

Bunları biliyor muydunuz?

Limon suyu içmek sarımsak yemekten daha faydalıdır.

Samsun’da 19 Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde yapılan bir çalışmada, acil servise gelen hastaların yarısına sarımsak verilmiş, yarısına ise verilmemiş. Yapılan kan basıncı ölçümlerinde her iki grup arasında fark olmadığı görülmüş. Tabii ki, sarımsak yararlı bir bitki ama tansiyonu düşürmek için sarımsak kullanmanın bir yararı yok. Tedavi amacıyla kullanmamak şartıyla limon suyunun kan basıncını düşürücüetkisi var. Tansiyonu düşürme adına, limon suyu içmek sarımsak yemekten daha faydalı.

Yukarıdaki bilgi tansiyon düşünce ilk yapılabilecek ilk yardım için paylaşılmıştır.

Mutlaka siz yinede en kısa sürede doktor ile görüşün

LEAVE A REPLY