Sağlıklı Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

0
Sağlıklı Kilo Verirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

Dezpack dietto ile hazırlanan diyet listesi hem sağlıklı hem de kalıcı çözümler sunuyor, kilo verirken ortaya çıkabilecek olarak problemleri engelleniyor.

 

Standat diyet listesi aksine, Dezpack dietto, kullananlara sağlık ve başarıyı aynı anda sunuyor. İdeal kiloya ulaşmak kişiyi zinde hissettireceği gibi, fazla kilolardan dolayı ortaya çıkabilecek riskleri de engeller. Şehir yaşamında sıklıkla günlük aktivitelerde azalma ve yanlış beslenme modelleri ile karşılaşılmaktadır. Alınan fazla kiloları verebilmek için de sağlıksız ve doğru olmayan sıkıcı birçok diyet listesi uygulanır. Başarı oranı düşük bu diyetlerin çoğu ya erken bırakılır, ya da kaybedilen kilolar kısa süre içinde geri alınır. Sağlıksız diyet modellerinde vücut yorgunluk ve açlık hisseder, besin değeri yüksek gıdalar tüketilmediği için vitamin ve mineral eksiklikleri başlar. Protein içerikleri yetersiz olduğu için vücut enerji üretmek için kas dokusunu kullanmaya başlar ve kas kayıpları görülür. Yeterince lifli gıda tüketilmediği için sindirim problemleri oluşur. Fazla kilolardan kurtulup sağlıklı bir yaşam hedeflerken, çeşitli sağlık problemleri ve hastalıklara zemin hazırlanmış olur.

 

İdeal kilo verme yöntemi vücudun ihtiyacı olan protein, mineral ve vitaminlerin doğru oranda alıp, diyetteki kalori içeriğini azaltmaktır. Yapılan diyetlerin aksine Dezpack Dietto kullanılan diyet listesi bunu mümkün kılıyor.

Sağlığı etkilemeden kilo vermek ve kalıcı olması için gözden kaçmaması gereken bazı önemli noktalar vardır.

 

Aç kalmamak

Açlık hissiyatı çekmeden kilo vermek çok önemlidir. Açlık hissi bedende bir takım değişikliklere ve vücudun kendini koruma iç güdüsüyle metabolizmayı yavaşlatmasına sebep olur.

 

Protein 

Zayıflamak için yapılan birçok diyet listesi düşük protein oranı içermektedir. Aç kalan beden enerji üretmek için kendi protein depoları olan kaslarını kullanmaya başlıyor. Vücuda yeteri kadar protein girmediğinde kas kütlesinde azalma görülür. Yağ dokusunu azaltmak hedefiyle başlanan diyetlerde, kas kütlesi kaybını önlemek için kalorisi az, proteini zengin bir diyet listesi uygulamak gerekir.

 

Vitamin ve mineral eksiklikleri

Kalorisi düşük standart bir diyet listesi besin değeri düşük gıdalardan oluşur. Mikro ve makro besin öğelerini içermediği için vitamin ve mineral yetersizlikleri ortaya çıkar. Bu yetersiz vitamin ve mineral alımına bağlı çok sayıda sağlık problemleri ortaya çıkar.

 

Fastfood ve doymuş yağlardan uzak durmak

Hızlı ve hazır tüketim gıdaları denilen fast food ürünler doymuş ve hidrojenize yağlar içermektedir. Bu yağlar vücutta işlenemediği için kullanılamıyor ve yağ kitlesi olarak depolanıyor. Yenilen fast food’un içindeki yağlar beden atılamadığı için birikiyor. Bu da verilemeyen kilolara neden oluyor. Ayrıca kalp ve damar hastalıkları riskini arttıyor.

 

Başarılı Zayıflama

Dezpack Dietto doğal bir üründür, yüksek lif, düşük kalori ve zengin protein, mineral, vitamin içeriği ile etkinliği kanıtlanmış, ideal bir diyet listesi sunuyor.

LEAVE A REPLY