Topuklarınız pembe olsun

0
Topuklarınız pembe olsun

Neredeyse tüm kadınların sert topuklarla başı derttedir. Açık ayakkabıların ve yazlık terliklerin dolaplarından çıktığı şu günlerde dahada yoğun bir bakıma ihtiyacı vardır topuklarınızın. Ayaklarınızın yumuşacık olması için türlü türlü kremler kullanıp gece ayaklarınızı çoraplara sarıp yatmışsınızdır mutlaka.

Yaza bebek poposu gibi ayaklarla girmek istiyorsanız çalışmalara şimdiden başlamakta fayda var. Çatlak ve kuru topukların sandaletler de ve topuklu ayakkabılarda ne kadar kötü göründüğünü hepimiz biliyoruz. Kışın kurutucu ve yıpratıcı etkisinden ayaklarınızı kurtarın.
Ölü hücrelerden ve ölü deriden kurtulmadan yumuşacık bir topuk imkansız gibi diyebiliriz. Öncelikle sertleşmiş topuklarınızda ki kalın tabakadan kurtulmalısınız. Ayda bir kere gittiğiniz pedikür bakımı topuk bakımınız için asla yeterli olmaz. Topuklarınızın daha periyodik bir bakıma ihtiyacı vardır.

En etkili ve en çabuk topuk yumuşatıcı ayak banyosu için tek ihtiyacınız olan biraz sirke ve ılık su.
ihtiyacınız olan biraz sirke ve ılık su.

Akşamları ayaklarınız için bir banyo hazırlayın ve içine 1 çay bardağı kadar sirke katın. Ne sirkesi olduğunun çok büyük bir önemi yok. Ayak banyonuz için hazırladığınız suyun çok soğuk olmamasına dikkat edin.

Yaklaşık 10 dakika kadar ayaklarınızı sirkeli suyun içinde bekletin ve sonrasında yavaş yavaş topuk törpüsü veya ponza taşıyla temizlemeye başlayın. Sertleşmiş derinin ne kadar çabuk çıktığına sizde şaşıracaksınız.

Yumuşacık topuklar için hafta bir kere yapmalısınız bu bakımı. Yalın ayak dolaşmamaya özen göstererek topuklarınızın bu yumuşaklığını koruyabilirsiniz. Gece yatarken ve duşlardan sonra yoğun nemlendiriciler kullanmakta topuklarınızın yumuşak ve taze kalmasını sağlar.

LEAVE A REPLY