Bölgesel Zayıflama

0
Bölgesel Zayıflama

Yaz aylarına girerken her birimiz zayıflamaya çalışıyor ve egzersizler yapıyoruz. Ama belirli dönemlerde yapılan egzersizler çok fazla etkili olamayabiliyor.  Çünkü bölgesel zayıflama için yapılan egzersizler vücut tipinizin orantılı olmasını sağlarken sizlerin her bölgeden kilo vermenizi sağlamamaktadır.

 

Bölgesel yağlanmalar genellikle, bel, basen ve göbeklerde biriken yağlanmalar olarak görülmektedir. Bölgesel zayıflama birçok fitness salonunda öncelik konusudur. Ki aslında yapılması gerekende bölgeye göre uygun olan sporu yapmaktır. Günlük spor yapmak eşit oranda kilo vermenizi sağladığı için destek alarak ilerlemeniz gerekebilir.

 

Bölgesel Zayıflama İçin Neler Yapılmalıdır?

 

Her bireyin vücut yapısı farklıdır ve verilecek kilo oranı da farklıdır. Her bölgenin yağlanması farklı riskleri de beraberinde getirmektedir. Bel bölgesinde ki yağlanma iç organları yakınlık gösterdiğinden dolayı yaşanabilecek sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilmektedir. Ayrıca, basen bölgesinde ki yağlanmalar yürüme konusunda sizlerin sağlık sıkıntısı yaşayabilmenize neden olabilmektedir. Göbek kısmında yaşanan yağlanmalar da şeker hastalığının oluştuğunun göstergesi olmaktadır. Vücudunuzun endeksi dışında yaşanan yağlanmalar, sağlınıza etki etmeye başlayarak çeşitli hastalıkların baş göstermesine neden olur. Bu sağlık sorunlarıyla karşılaşmadan önce bölgesel zayıflamak için uygun yöntemler kullanabilirsiniz.

 

Günlük vücudumuzun yakmış olduğu kalori miktarı ile günlük aldığımız kalori miktarı arasında fark olmalı ki vücudumuzun bu fark doğrultusunda kilo yakması kolaylaşsın.  Kalori miktarında ki eksiklik ile vücudunuzun bel ve basen bölgesinden erimeye başlayan yağlanmalar ile bölgesel zayıflamanız mümkündür.

 

Her insanın farklı bölgelerinde biriken kilolar, zayıflamak içinde o bölgenin çalışılmasıyla olabilir. Eğer siz, bölgesel zayıflama yapmazsanız vücudunuz eşit oranda kilo verir ve bölgesel bazda yine vücudunuzun belirli kısımlarında biriken kilolarınız olacaktır. Diyet ve düzenli egzersiz yerine vücut yapınıza uygun yapılacak egzersizlerle bölgesel zayıflamanız kolaylaşacaktır.

 

Bölgesel zayıflama, yağ yakımı ile birlikte gerçekleşmektedir. Yağ yakımı beslenme düzeni ve bölgesel bazda uygun egzersizler yapılarak gerçekleşebilir. Yakılan bu yağlar günlük içilmesi gereken su miktarı ile birlikte vücuttan dışarı atılmasını sağlamaktadır.

 

Bölgesel zayıflamak için çeşitli uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Cerrahi yöntemler ve cerrahi olmayan yöntemlerdir. liposuction, lazer lipoliz, ortaderi tedavisi gibi yöntemler cerrahi uygulamalar olurken,  pressoterapi, lenf drenaj masajı, ozon sauna, infrared, kavitasyon gibi yöntemlerde halk arasında söylenildiği gibi bıçak altına yatmadan uygulanabilen yöntemlerdir.

Her bireyin vücut sağlığı için yapması gerekenlerden bir tanesi de, vücut şekline, endeksine uygun olamayan kilolardan kurtulmak. Eğer kilonuz eşit dağılmışsa spor ve diyetle bunu halledebilmeniz mümkün, eğer bu kilolar belirli bölgelerde ise bölgesel zayıflama ile de bu kilolardan kurtulabilirsiniz.

LEAVE A REPLY