Hızlı Uzayan Kirpiklere Sahip Olmak İster Misiniz?

0
Hızlı Uzayan Kirpiklere Sahip Olmak İster Misiniz?

Hızlı Uzayan Kirpiklere Sahip Olmak İster Misiniz?

Kirpik; Gözünüzü dış etkenlerden (toz, sinek vb.) koruyan ve daha güzel bakışlara sebep olan ince kıllardır. Her kadının daha güzel olduğuna inandıkları için bu ince kılların daha uzun ve gür olmasını ister. Tabi bunun için de rimel kullanılmakta ama rimel de bir süre sonra kirpikleri dökmeye başlar. Son çarede doğal yollara başvurmak oluyor.

 

 

Doğal Yollarla Hızlı Kirpik Uzatmanın Yöntemleri

 

 

Kirpik uzatmak için takma kirpikler ya da zararlı kimyasal ilaçlardan uzak durun. En hızlı ve doğal yöntemlerle kirpik uzatmak için evde ki doğal malzemeler ile uzatmayı denemenizde fayda var ve doğal yöntemin hiçbir zararı bulunmamaktadır.
Kirpik uzatmada en etkili ve doğal olan yöntemlerden biri ise Saf Zeytinyağıdır. Her gece uyumadan önce kulak temizleme çubuğuyla kirpiklerinize iyice sürün. Sabahları da zamanınız varsa 15-20 dakika kalacak şekilde sürüp ılık suyla yıkayabilirsiniz. Saf zeytinyağının içinde bulunan E vitamini kirpiklerinizin en hızlı şekilde uzamasına ve gürleşmesine yardımcı olacaktır.

Kirpik uzatmasına yardımcı olacak diğer yöntem ise E vitamini yağı bu yağı bütün eczanelerden bulabilirsiniz. Bu kirpik yağını kirpik fırçanıza damlatarak günde 2 defa sabah akşam olmak üzere kirpiklerinizi tarayın. E Vitamini yağı kirpiklerinizin hızlı uzamasına ve gürleşmesine yardımcı olacaktır.

Bol bol B vitamini (incir, Biber vb.) D vitamini (Balık, süt ürünleri vb.) E vitamini (badem, fıstık, ceviz vb.) tüketmeniz sizin kirpiklerinizi uzamasında yardımcı olacaktır.
Gözünüze sürdüğünüz rimel ve diğer makyaj türlerini kullandıktan sonra gözünüzde bırakmayınız işiniz bittiği zaman gözünüzü iyice temizleyin yoksa bu durum kirpiklerinizi dökecektir.

LEAVE A REPLY