Gelinlik hazırlıkları

0
Gelinlik hazırlıkları

Düğün zamanı yaklaştıkça üzerinizdeki stres ve heyecan da artmaya başlar. Düğün günü gelene kadar birçok hazırlık yaparsınız ama işiniz bununla da bitmez. Düğün günü de yanınıza almanız gereken şeylerin hazırlığını yapmanız gerekir. Gelinlerin yanlarında taşıyacakları çok büyük boyutlarda olmayan bir çantalarının olması gerekir. Gittiğiniz her yerde bu çanta yanınızda olmalıdır. Sağdıcınız bu çantayı yanınızdan eksik etmemelidir. Düğün salonunda da gelin odasında bulunmalıdır bu çanta. Bu çantaya genelde gelinin acil durum çantası denir. Ve aslına bakarsanız içinde yok yok. Gelin beraber o gün mutlaka yanınızda olması gereken acil durum çantanızda neler var inceleyelim.

Gelinin Acil Durum Çantasında Neler Olmalı?

Düğün gününüzde sizi kurtaracak olan ve her türlü ihtiyacınızı karşılayacak olan bu çantada bulunması gerekenleri iki ana başlık altında toplayalım.

Acil Durum Çantanızda Güzellik ve Bakım İçin Olması Gerekenler Nelerdir?
Bütün gün boyunca hareket halinde olacaksınız ve gün içinde birçok kişiyle konuşup tebessüm edeceksiniz yüz mimikleriniz çok fazla kullandığınızda dolayı fondöteninizden bozulmalar olacaktır. Yüzünüzde fondötenin çizgi çizgi görüntüler oluşturmasını istemezsiniz. Bu nedenle makyajınızı belirli zamanlarda tazelemeniz gerekir. Bunun için yanınızda mutlaka ten renginize uygun bir yüz pudrası bulundurun. Bu pudra sadece sizin için değil fotoğraf çekimlerinde eşinizin yüzüne sürmek için de kullanılabilir. Göz farınız hangi renkte ise o renk bir farın da yanınızda olması gerekir. Ve tabii en önemlilerinden birisi de ruj. Mutlaka rujunuzu yanınıza alın. Çünkü yakınışınızın en çabuk bozulacak olan kısmı dudak kısmıdır. Konuşmak gülmek bir şeyler yemek rujunuzun yavaş yavaş yok olmasını sağlayacaktır. Sürekli tazelemeniz gerekir. Bu nedenle mutlaka rujunuzu yanınızda olsun. Gün içinde sürekli hareket halinde olacağınız bir şeyler yapacağınız için elinizdeki ojeler bozulabilir. Özellikle de frenciniz bozulursa hiç de hoş bir görüntü olmaz. Böyle bir durum olması halinde müdahale edebilmek için yanınızda aseton ve oje olsun. Böylelikle ojenizi hemen tazelersiniz. Ve yanınızda mutlaka küçük bir havlu olsun. Malum gelinliğinizi beyaz veya diğer açık tonlarda bir renk olacağı için çok çabuk leke belli edecektir. Makyajınızı tazelerken gelinliğinize kazayla bir leke bulaşmaması için bu havluyu kullanabilirsiniz. Bazı gelinlik modelleri leke tutmamaktadır. Boyun bölgenize koyarsanız bu havluyu gelinliğinizi olası kazalardan korumuş olursunuz. Gün içinde hareketli olacağınız için çok fazla terleyebilirsiniz. Bu nedenle mutlaka yanınızda deodorant ve parfümünüzün olması gerekir. Parfümünüzü belirli aralıklarla tazeleyin. Bazı gelinlik modelleri parfüm kokusunu çok güzel hissettirmektedir. Hem gelinliğinizle hem de güzel kokunuzla hafızalarda yer edin. Saçınız gün içinde bozulabilir. Bir ton sprey sıkılıyor ama ne olur ne olmaz siz yine de yanınızda yedek tel toka bulundurun. Arkadaşlarınız saçınızın bozulan yerlerini bu tel tokalar ile tutturabilsin. Bir de en önemlisi yanınızda mutlaka bebe pudrası bulundurun. Bu sizin için değil gelinliğiniz için. Gelinliğinize bir leke bulaştığında orayı hafifçe ıslatıp üzerine bebe pudrası dökmeniz yeterli olacaktır.

LEAVE A REPLY