Kısmi Zayıflamak Mümkün Mü?

0
Kısmi Zayıflamak Mümkün Mü?

Kilo vermek isteyenlerin en çok merak ettiği konulardan olan kısmi Zayıflama mümkün değildir. Çünkü insanlar eşit olarak kilo verir. Yani göğüslerin dolgun kalıp basenlerin erimesi mümkün değildir. Bu ancak estetik müdahalelerle gerçekleşebilir. Genelde basenlerin dolgun olduğu bilindiği için kadınlar bu kısımları eritmek için diyet arar. Göbek ve basen bölgesi en zor eriyen bölgeler olduğu için egzersiz yapılmadan bu kısımların zayıflaması mümkün olmaz. Zayıflama insan vücudunun yapısına göre belli olur. Yani elma şeklinde bir vücuda sahip olan bir insanın zayıfladığında armuta dönmesi mümkün olmayacaktır. Yine elma şeklinde zayıflama gerçekleşecektir.

 

Vücudu şekillendirmek ve zayıflama aynı şeyler değildir. Bu yüzden incelmesini istediğiniz bölgelerin spor ve pilates gibi egzersizlerle eritilmesi uygundur. Eğer egzersizle erimeyen bölgeleriniz varsa estetik cerrahların kapısını çalabilirsiniz. Böylece vücut germe ve liposuction gibi egzersizlerle kilo verebilirsiniz.

 

Ameliyat En Son Çare Olmalı

 

Birçok insan kilo verdikten sonra vücut şekillendirme egzersizleri ve protein tozu destekleriyle vücudun şekillendirmesini sağlar. Zayıflama konusunda ameliyat yöntemi son çare olmalıdır. Bu yönteme kadar tercih edilecek kilo verme yöntemine ek olarak pilates uygulamaları yapılır. Bu uygulamalar düzenli olarak yapıldığını 21 günden itibaren etki göstermeye başlar. Yani gözle görünür biçimde vücudun şekle girmesi mümkün olur. Zayıflama programlarında sağlıklı beslenmeyle birlikte sağlıklı egzersizlerin yapılması ideal kiloya ulaşmayı kolaylaşır.

 

Jimnastik ve Pilates En Etkili Çözümler

 

Pilates ve jimnastik egzersizleri en etkili çözümler olarak biliniyor. Zayıflama sürecinde ihtiyacınız olan egzersizler için ne çok pahalı spor salonlarına kaydolmaya ne de spor aletlerinize ihtiyaç vardır. Belki bir yoga matına ihtiyacınız olabilir. Ama evinizde, iş yerinizde ve istediğiniz her mekanda aletsiz jimnastik yaparak, vücudunuzu ve kaslarınızı geliştirebilirsiniz. Böylece yağlarınızın erimesi ve kasa dönüşmesi de daha kolay hale gelir. Bol protein destekli bir zayıflama programı yaparsanız çok sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz.

 

Sebze ve Meyveleri Doğal Tüketin

 

Sebze ve meyveleri doğal olarak tüketerek sağlıklı beslenebilirsiniz. Zayıflama süresinde dikkat çeken birçok besini güvenli pişirme yöntemlerini kullanarak pişirebilirsiniz. Çiğ sebzeler ve hafif haşlanan sebzeler yenebilir, içecek formuna sokularak tüketilebilir. Ancak meyveler için doğal ve taze olan şekilleriyle tüketilmesi daha doğru olacaktır. Zayıflama çözümleri söz konusu olduğunda sağlıklı beslenme ve egzersiz bir arada yapıldığında sorunsuz bir kilo verme ve vücut şekillendirme sonucuyla karşılaşabilirsiniz. Bu yüzden ameliyat seçeceğini aklınıza en son getirmeniz gerekir. Sonuçta ciddi riskler söz konusu olabilir.

LEAVE A REPLY